Užitoční pomocníci na doma ale aj na cesty

V redakcii sa nám zišla trojica zariadení značky tp-link určených na sieťový prenos údajov. Prvým z nich je mobilné Wi-Fi M7200, pomocou ktorého je možné prenášať údaje prostredníctvom sietí mobilných operátorov. Druhým zariadením je cestovný smerovač TL-WR902AC, ktorý je schopný plniť viaceré úlohy súvisiace s prenosom údajov nielen prostredníctvom Wi-Fi sietí. Posledným zariadením je súprava TL-PA7010P určená na prenos údajov prostredníctvom elektrickej siete.

obr2obr1

Keď iným dochádzajú sily
CyberPower OR600ELCDRM1U

Renomovaná americká spoločnosť CyberPower Systems má vo svojom portfóliu široké spektrum vysokokvalitných zariadení, ktoré zabezpečujú spoľahlivé napájanie elektronických systémov. Okrem špičkových zariadení určených na napájanie náročných podnikových systémov citlivých na akékoľvek aj drobné výpadky elektrickej energie, ponúka viacero zariadení určených pre menej náročných zákazníkov. Tie poskytujú za veľmi prijateľnú cenu ochranu menšieho počtu serverov, sieťových prvkov, koncových elektronických zariadení, resp. všeobecne citlivej počítačovej technológie. Hlavnou charakteristikou testovaného modelu je informačný LCD panel a konštrukcia, ktorá UPS predurčuje na inštaláciu do tzv. racku – montážnej skrine pre umiestnenie prvkov počítačových systémov.

Smartfón, ktorý plní úlohy bez akéhokoľvek rešpektu
Huawei Honor Play

Kontroverzný výrobca telekomunikačnej techniky čínsky Huawei predstavil herný model smartfónu s označením Honor Play COR-L29, ktorý sme mali možnosť otestovať. Tento špeciálny model červenej farby s jemným gravírovaním disponuje procesorom Kirin 970, 4GB pamäte, 64GB úložného priestoru, duálnou SIM a naviac technológiou Smart Shock. Ďalším zaujímavým prvkom, ktorý možno hneď v úvode spomenúť, je displej prekrývajúci takmer celú prednú stranu a 16MPx predný aj zadný fotoaparát s podporou umelej inteligencie a rozpoznávania tváre.

obr1

Kamera s veľkými očami
Securia Pro Wifi 5200 1080p 2MPX

V uplynulom týždni som mal možnosť otestovať IP kameru dodávateľa Securia s označením N388T-200W, resp. Securia Pro Wifi 5200. Jej hlavnými rozlišovacími vlastnosťami sú podpora Wifi, full HD snímač a PTZ ovládanie. Pre viaceré problémy, s ktorými som sa stretol počas testovania, som sa rozhodol, že tento článok koncipujem trochu netradične. Namiesto opisu kamery, ktorá nie je ničím výnimočná, uvediem niekoľko faktov, ktoré sa týkajú IP kamier, najmä ich pripájania a použitia v rámci IP počítačových sietí.

Húževnatý herný stroj v podaní firmy Asus
TUF FX504GE-E4524T

Notebooky Asus rady FX si hľadajú svoju pozíciu medzi strojmi, ktoré sa snažia za relatívne nízku cenu podať maximálny výkon. Séria TUF (The Ultimate Force) deklaruje dlhú životnosť a stabilitu systému, ktorú majú zabezpečiť dôsledne vybrané a zoskupené komponenty. Testovaný model FX504GE-E4524T disponuje šesťjadrovým procesorom rady Coffee Lake Intel Core i7-8750H, 16GB pamäťou, 256GB SSD + 1TB SATA diskom, grafickou kartou nVidia GeForce 1050Ti a matným displejom s rozlíšením FHD 1920×1080 bodov.

Testujeme novinku firmy Motorola série Z
moto Z3 PLAY

Známy výrobca rádiovej techniky a kvalitných mobilných telefónov predstavil v lete tohto roku svoj najnovší model smartfónu série Z. My sme mali možnosť otestovať model XT1929-8, ktorý disponuje 4GB pamäte, 64GB úložného priestoru a duálnou SIM. Smartfóny série Z sa od ostatných sérií a takisto od smartfónov iných výrobcov líšia svojou modulárnou konštrukciou. Tá umožňuje k telu smartfónu pripojiť množstvo rozširujúcich modulov ako napr. prídavnú batériu, reproduktor, projektor, tlačiareň, gamepad, špeciálnu kameru, alebo originálne puzdro či farebný kryt.

obr2obr1

Lenovo ThinkPad T480s

V redakcii sme testovali jeden z najnovších notebookov firmy Lenovo ThinkPad T480s 20L7-001HXS. Ide o model, ktorého hlavnou prednosťou je 16GB pamäť, IR kamera a WQHD displej s rozlíšením 2560x1440 bodov. Všetky fakty týkajúce sa tohto notebooku vyplývajú z jeho určenia. Ide o notebook pre manažérov, ktorí chcú mať po ruke výborne vyzerajúci nástroj pričom pre nich nie je dôležitý extrémny výkon, ale najmä kvalita prevedenia, elegancia, výdrž a potreba sa v každom prípade výborne prezentovať.

obr2obr1

Kamerový set Securia Pro NVR4CHV2-W

V prípade, že sa rozhodujeme obstarať si kamerový set, môžeme okrem iných naraziť aj na výrobky dodávané Slovenskou spoločnosťou e-Trade Europe s.r.o. (distribútor produktov firmy Securia PRO). Vo svojom portfóliu má kompletné kamerové systémy, domové alarmy, videovrátniky, ako aj samostatné komponenty a príslušenstvo k bezpečnostným systémom, ktoré predáva cez kamenný, ale aj internetový obchod securia.sk. V prípade digitálnych HD IP kamerových setov máme na výber z niekoľkých možností, ktoré sa líšia najmä ponúkaným počtom, rozlíšením, typom a farbou povrchu digitálnych kamier. V prípade 4-kamerového HD IP setu (rozlíšenie 2MPx) s bielym povrchom kamier máme k dispozícii produkt NVR4CHV2-W, ktorý sme testovali.

obr2obr1