Nepublikované články


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:101108 Library:30310 in /www/s/o/u30542/public_html/db.php on line 8

Pripojenie smartfónu k PC pomocou Ad-hoc WiFi siete
Masové rozšírenie zariadení označovaných slovom smartfón znamená pre oblasť mobilnej komunikácie obrovskú revolúciu. Klasické mobilné telefóny, ktorých éra už skončila, sme používali na prenos hlasu a krátkych textových správ. Neskôr sme pomocou nich fotografovali, počúvali hudbu, posielali multimediálne správy a s určitými obmedzeniami využívali dátové služby. Príchodom smartfónov sa situácia zmenila. Dátová komunikácia je výrazne preferovaná pred hlasovou. Napriek tomu, že pre mnohých z nás sú možnosti ponúkané smartfónmi nevyužiteľné, vývoj nezastavíme a do určitej miery sa mu musíme podriadiť. Je na každom z nás ako využijeme zdroje ponúkané našim zariadením. Tento článok je určený najmä tým, ktorí radi experimentujú a chcú zo svojho smartfónu vyťažiť čo najviac. V článku nebudeme rozoberať vlastnosti smartfónov ani opisovať aplikácie určené pre smartfóny. Zameriame sa na špecifický spôsob pripojenia smartfónu k PC pomocou Ad-hoc WiFi siete.

Windows verzus Linux: V čom sú odlišné?
Windows verzus Linux – téma, ktorej sa venovali a stále venujú mnohí autori v tisíckach svojich článkov. Pre túto kontroverznú tému nemôžu mnohí počítačoví nadšenci spávať, neustále premýšľajú a stále sa pýtajú tú istú otázku: "Ktorý z uvedených operačných systémov (OS) je kvalitnejší, rýchlejší, lepší?" Bohužiaľ, odpoveď na túto otázku neexistuje. Autori článkov hodnotiacich rozdiely, výhody a nevýhody jednotlivých OS hodnotia a porovnávajú neporovnateľné. V tomto článku si vysvetlíme prečo nemožno Linux porovnávať s Windowsom. Urobíme tak z pohľadu Linuxu ako vážneho konkurenta Windowsu. Našou zásadou bude, že Linux ani Windows nebudeme nijako vyzdvihovať ani podhodnocovať.